3 skirtingi užuolaidų kabinimo būdai

Įprastai žmonės žino vos kelis užuolaidų drapiruočių tipus, tad daugiau idėjų ir neieško. Ne veltui dažniausiai sutinkamas užuolaidų kabinimo būdas yra pieštuko tipo arba žiedinis. Tačiau jų yra ir daugiau ir šįkart pateikiame dar 3 skirtingus variantus. Ne tik tam, kad susipažintumėte, bet ir tam, kad išbandytumėte savomis rankomis. Juk nauji išmokti dalykai pavasarį tikrai bus naudingi.

Kaip užuolaidas kabinti šiemet?

Užuolaidos mėgstamos tiek svetainėje, tiek miegamajame. Jos suteikia jaukumo, romantikos, dažnai ir elegancijos. Tačiau kartais jos tiesiog atrodo nuobodžiai, o pavasaris yra pats laikas atsinaujinti. Tad, kokius dar užuolaidų kabinimo būdus būtų galima išbandyti?

  • Trigubos klostės (pregas americanas). Tai daugiau amerikietiškas kabinimo ir drapiravimo tipas, tačiau gali atrodyti visai gražiai. Vienodais atstumais paėmus po tris plonas klostes, sudėti jas į vieną krūvą ir maždaug per sprindžio ilgį nuo viršaus susiūti plona siūle. Taip suformuojamos elegantiškos trigubo sluoksnio plonos klostės. Toks drapiravimas puikiai tiks prabangiam ir klasikiniam interjero dizaino stiliui.
  • Plačios gulsčios klostės (pregas-femea). Šios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti panašiai kaip ir pirminis minėtas trigubų klosčių variantas, tačiau nėra toks pats. Užuolaidos audinys suimamas iš dviejų pusių taip, tarsi būtų norima lankstyti armonikėlę. Viršuje dviejų šoninių klosčių karštai sujungiami tokiu būdu, kad nugaroje susidarytų viena klostė. Toks drapiravimas taikomas visam audiniui, o pakabintos jos kurs prabangų ir subtilų įvaizdį. Geriausia taip drapiruoti vidutinio storio naktines arba tarpines užuolaidas.
  • Kartu su lambrekenu. Toms, kurioms šie būdai atrodo per sudėtingi, tačiau vis tiek norisi išbandyti ir išmokti kažką naujo, siūloma papuošti masyvesnius namų langus prabangiu lambrekenu. Jį uždėti ant karnizo rekomenduojama taip, kad atrodytų tarsi bangelės. Iš užpakalinės pusės uždedame dalį audinio ant karnizo, leidžiama šiek tiek jam pakristi žemyn, tada vėl kylame aukštyn ir iš galinės pusės vėl dedame audinį ant karnizo. Leidžiama susiformuoti lenktai linijai, o kabinimą baigiame užkabindami likusią dalį per priekinę karnizo pusę. Abu šonai neprivalo kristi lygiagrečiai, be to, šiuo atveju galima daug eksperimentuoti. Verta akcentuoti – geriausia, kai užuolaidos ir lambrekeno audiniai yra iš tos pačio audinio.

Įvairių užuolaidų audinių bei patarimų kabinimo ir derinimo klausimais taip pat galite gauti ir „Domus Lumina“ langų uždangų salonuose. Išmokite kažką naujo ir pavasariui atgaivinkite ne tik namų įvaizdį, bet ir langų dekoracijų dizainą. Tegul eksperimentai skatins kurti ir atrasti.