4 paprastos taisyklės, kurių vertėtų laikytis renkantis užuolaidas

Ne, šįkart nekalbėsime apie dažniausiai daromas klaidas renkantis langų uždangas. Šįkart nusprendėme, kad visuomenei trūksta trumpo gido besižvalgant užuolaidų pasaulyje. Todėl išskyrėme kelias esmines taisykles, kurios padės Jums pasirinkti teisingai ir nesuklysti. Taisyklės galioja, net jei Jus domina užuolaidos internetu.

4 taisyklės esminės taisyklės

Tikra tiesa, kad audinių užuolaidoms galima rasti ne vieną ir ne du skirtingus tipus, o visą galybę. Dieniniai audiniai, naktiniai audiniai, tarpinės užuolaidos, plonas, storas, šilkinis, lininis, permatomas ar nepralaidus šviesai, izoliuojantis garsus ir sulaikantis šilumą…. jau galima suprasti, kad užuolaidų asortimentas yra tikrai be proto platus. Ir kiekvienas besirinkdamas užuolaidas turi kažkokį poreikį ir tai yra pirmoji taisyklė.

  1. Žinokite savo poreikius. Nuspręskite, kam Jums reikalingos užuolaidos. Galbūt Jūs tiesiog norite atnaujinti namų interjerą, kuris šiandien atrodo nuobodžiai? O galbūt Jums svarbiausia yra izoliuoti iš lauko sklindančius garsus, nes gyvenate prie labai judriu eismu pasižyminčios gatvės? Užuolaidų pasirinkimą turėtumėte pradėti būtent atsižvelgiant į tai, kokią funkciją Jums turi atlikti užuolaidos.
  2. Audinys turi atlikti norimą užuolaidą funkciją. Kadangi skirtingoms patalpoms gali būti reikalingi skirtingi audiniai, pavyzdžiui, miegamajame reikės tankaus audinio, nepraleidžiančio šviesos, o svetainei dažniau reikia lengvų ir pralaidžių šviesai, žinant, ko norite iš užuolaidų skirtingose namų erdvėse, išsirinkti audinį daug lengviau. Užuolaidos internetu dažnai kainuoja pigiau, tačiau geriausia užsisakinėti jas tokiu būtu tik tuomet, kai jau esate matę audinį realiai. Taip būsite įsitikinę, kad audinys yra būtent toks, kokio ieškote ir atkeliavęs siuntinys nenuvils. Kuo storesnis audinys – tuo geresnė garso ir šviesos izoliacija.
  3. Užuolaidos turi derėti prie bendro namų interjero. Kai jau žinote, kokias funkcijas turi atlikti užuolaidos, nusprendėte, kuriuos kambariuose jos reikalingos, ir žinote kokių audinių norite, vertėtų apžvelgti namuose vyraujantį stilių. Renkantis audinius užuolaidoms siūti interjeras taip pat turi įtakos. Tai dar viena taisyklė, kurios dėka pasirinkti audiniai derės ir neišbalansuos bendro dizaino.
  4. Užuolaidos turi pilnai dengti langą. Tam privalu žinoti lango matmenis. Karnizas neturėtų eiti tolygiai su lango rėmu, o taip pat neturėtų būti ir prie pat viršutinės lango dalies. Geriau rinktis ilgesnį karnizą ir užuolaidas kabinti plačiau. Be to, ilgos užuolaidos padės optiškai padidinti patalpą, o lubos atrodys aukštesnės.