Išnaudokite kiekvieną namų kampelį – netgi palėpę

Dažnai visas dėmesys skiriamas bendrai naudojamai namų erdvei – svetainei, virtuvei, miegamiesiems. Svarstoma, kaip įrengti kambarius, kokie roletai plastikiniams langams miegamajame ar virtuvėje labiau tiktų, kokius baldus rinktis. Tuo tarpu palėpė paliekama atlikti sandėliuko funkcijai ir apkraunama visais nereikalingais namuose nenaudojamais rakandais. Mes manome, kad palėpė, lygiai taip pat, kaip ir kitos būsto patalpos, gali ir turi būti stilinga bei naudojama.

Idėjos palėpės įrengimui

Ši namų erdvė yra viena iš labiausiai užmirštų. Tai ypač dažnai pastebima privačiuose nuosavuose namuose. Visi seni baldai, maišai su žaislais, išaugtais vaikų drabužiais ir dalykais, kurie šiaip nebereikalingi, bet su nuostata, kad „dar galbūt prireiks“ yra lengva ranka numetami palėpėn. Kyla klausimas – negi niekas niekad nepagalvojo, kad palėpė gali būti naudojama ir kitiems tikslams? Pateikiame kelias smagias idėjas, kam ir kaip būtų galima išnaudoti namuose esančią mansardą.

  • Darbo kambarys

Palėpė gali tapti puikiu darbo kambariu, jei tokio namuose dar neturite. Aišku, šioje erdvėje ypač svarbu yra griežta šviesos kontrolė, todėl čia puikiai tiks roletai plastikiniams langams. Nuožulnus stogas ir lubos neleis pakabinti ant stoglangio užuolaidų, jos neatliks pagrindinės savo funkcijos ir atrodys neskoningai, todėl roletai gali tapti sprendimu. Lygiai taip pat neleiskite palėpei vėl tapti tamsia ir nemalone erdvė, įleiskite į ją šviesos, tegul sienos bus šviesios. Išklokite grindis šviesiomis parketlentėmis. Galų gale, kelios knygų lentynos, darbo stalas, fotelis, kėdė, sofa, kilimas ir Jūs turite jaukų darbo kambarį pačiame namo viršuje.

  • Papildomas svečių miegamasis

Jei namuose dažnai svečiuojasi draugai, palėpė gali puikiai pasitarnauti kaip dar viena miegamojo erdvė, kuriose visi jausis jaukiai ir patogiai. Aišku, neapkraukite erdvės, čia užteks kelių lovų, minkšto kilimo, stilingo šviestuvo ir spintelės ar komodos.  Šviesai prislopinti ankstyvą rytą taip pat puikiai tiks roletai plastikiniams langams. Jei palėpė įrengiate kaip miegamąjį, roletus galite rinktis ryškesnių ir žaismingesnių spalvų.

  • Jauki laisvalaikio zona

Galų dar, mansardos zona gali tapti puikiai studija groti, repetuoti, piešti, leisti laisvalaikį su draugais. Tai tarsi antra svetainė, kurioje bus jauku būti. Pridenkite langus, galite netgi palikti medžio detales, laikančias stogo pagrindą. Jauki gelsva šviesa, minkštas kilimas, sofa-lova, foteliai ar sėdmaišiai, keli gėlių vazonai ir ši erdvė jau gali būti gyvenama.

Aišku, svarbu, jog atsižvelgtumėte į palėpės stovį, prireikus renovuotumėte sienas, grindis, stogą ir tik tuomet bandytumėte sukurti dar vieną gyvenamą erdvę. Tačiau išnaudoti palėpės erdvę yra tiesiog būtina.