Kaip įsirengti mažą virtuvę?

Virtuvė – kambarys, kuriame labai svarbus ne tik stilius, bet ir funkcionalumas. Visgi, tai suderinti ne visada paprasta. Norint pasiekti geriausią rezultatą, svarbu įvertinti ne vieną aspektą – ypač siekiant šias idėjas įgyvendinti nedidelio ploto patalpoje. Taigi, į ką vertėtų atsižvelgti?

 

Funkcionalumas

 

Bene viena geriausių priemonių, padedančių sukurti norimą rezultatą, yra mažos virtuvės baldai. Jie yra sukurti taip, kad atitiktų visus jūsų poreikius, tačiau neužimtų daug vietos. Tai gali būti tiek įvairių formų spintelės, tiek baro staliukai, kuriais paprastai sujungsite valgomojo ir virtuvės erdvę. Tokiais atvejais ganėtinai dažnai praverčia ir kampiniai komplektai, padedantys sutaupyti vietos.

 

Atvira erdvė

 

Nedidelio ploto patalpose dažniausiai rekomenduojama palikti pakankamai atviros erdvės, kuri leistų laisvai judėti. Daiktais perpildytas kambarys ne tik atrodo netvarkingai, bet ir nėra funkcionalus. Jei neapsisprendžiate, kokias priemones naudoti tokioje patalpoje, jums gali praversti stilingi ir apgalvotai sukurti mažos virtuvės baldai. Pasinaudodami jais galite sukurti norimą rezultatą.

 

Išskirtinės medžiagos

 

Tai, kad jūsų virtuvė yra maža, nereiškia, kad ji turi būti nuobodi – vietos improvizacijoms visada yra. Šiuo atveju patariama eksperimentuoti su skirtingomis medžiagomis. Tai gali būti mediena, plastikas, stiklas ir net metalas. Pakankamai dažnai jos derinamos ir balduose, pavyzdžiui, kėdėse, todėl nepraleiskite galimybės išbandyti ir jų.

 

Geras apšvietimas

 

Tam, kad nedidelė virtuvė atrodytų erdvesnė, vertėtų panaudoti ir tinkamą apšvietimą. Esant galimybei rekomenduojama į kambarį įleisti kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Šiuo atveju geriausia naudoti tinkamai parinktas langų uždangos priemones, kurios apsaugotų nuo ryškių saulės spindulių, tačiau netamsintų patalpos.

 

Tam, kad mažos virtuvės baldai gražiai atrodytų ne tik dieną, bet ir sutemus, patariama įsirengti ir gerą apšvietimą. Tai gali būti vienas didesnis pakabinamas šviestuvas arba daugiau mažesnių, kuriuos galima sumontuoti lubose arba ant sienos.

 

Atsižvelgus į šiuos patarimus, įsirengti stilingai atrodančią ir funkcionalią virtuvę gali būti daug lengviau. Svarbiausia pasitelkti tam tinkančias priemones, kas gali būti tiek baldai, tiek kiti aksesuarai. Nevaržykite savęs, nes jų pasirinkimas šiuo metu išties didelis.