Kiek kainuoja langai?

Plastikiniai langai – kaina, kuri šiuo metu tapo prieinama praktiškai visiems žmonėms, siekiantiems pagerinti savo buitį ir susitaupyti šilumos. Žmonės dažniausiai renkasi tarp medinių, aliumininių ir plastikinių langų.

Jei jūs domina mediniai langai, tai turėtumėte šiek pasidomėti ir jų pagrindinėmis savybėmis. Dažniausiai tokie langai gaminami iš klijuotos medienos. Tokia mediena pasižymi tokiomis savybėmis kaip tvirtumas, atsparumas aplinkos poveikiui, temperatūros svyravimams, didelis atsparumas deformacijai. Galima paprašyti, kad langai būtų pagaminti ne iš klijuotos medienos, o pvz., iš masyvo. Žinoma, tokie langai bus kur kas brangesni, tačiau negalėsite atsidžiaugti jų nepaprastomis savybėmis. Tai itin atsparūs langai. Šie langai niekad neišeis iš mados. Jie jau tapo tikra klasika. O kaip žinote, žmones tokie dalykai žavi. Mediniai langai attinka visus standartus, yra ekologiški, labai estetiški, puikiai tinka tiems, kam patinka natūralumas ir tradicijos. Jei norite šiltų langų, kurie dar ir atrodys labai prabangiai, tai šis variantas jums bus pats tinkamiausias.

Architektai ir namų interjero dizaineriai itin pamėgę tokius langus. Jos galima puikiai priderinti prie bet kokio stiliaus namo ir interjero. Jie puikiai prisiderina prie architektūrinių projektų ir tampa neišvengiama jų dalimi. Medinius langus retsykiais reikia atnaujinti, juos perlakuoti. Kartais teks langus ir perdažyti. Tai labai patogu tiems, kas nori atnaujinti savo interjerą ar įnešti kokių nors naujovių ar originalumų. Langų rėmai dažniausiai gaminami iš tokio medžio kaip pušis. Ši mediena yra specialiai apdirbama ir suklijuojama. Šių langų geometrija yra labai sandari ir taisyklinga. Šios savybės niekad nėra prarandamos eksploatacijos metu.

Plastikiniai langai – kaina, kokybė ir kiti rodikliai priklauso nuo gamintojo. Tačiau medinių langų privalumai tokie, kad šiuose languose nesikaupia elektrostatinis krūvis ir kiti nešvarumai. Sakoma, kad šie langai yra sunkiai prižiūrimi, tačiau iš tikrųjų medinių langų rėmai labai lengvai valomi ir tam nereikia pirkti jokių specialių valiklių.

Žinoma, reiktų paminėti ir medinių langų trūkumus. Pirmiausiai tai klimato įtaka, Nors jie yra labai atsparūs aplinkiniam poveikiui, tačiau aliumininiai ar plastikiniai langai yra dar atsparesni. Kartais nuo aplinkos poveikio pradeda kisti medinių langų spalva, senoji nublukta, medis plečiasi arba atvirkščiai, traukiasi. Norint išvengti šių pokyčių, reiktų langus reguliai lakuoti arba perdažyti.

Einant pirktis medinių langų, tai turėtumėte žinoti, kad pagal profilį jie skirstomi į dvi grupes: EURO 68 ir 78. Tai patys moderniausi profiliai. Juos galima labai lengvai dažyti, taip apsaugant nuo vandens ir purvo. Norint storesnio rėmo, tai reiktų pasirinkti 3 stiklų paketą. Taip namuose bus šilta, jauku ir ramu.

Plastikiniai langai – kaina skiriasi nuo medinių tuo, kad pastarieji yra impregnuojami, gruntuojami, dažomi ir lakuojami. Taip jie tampa ilgaamžiški.