Kiemo vartai

Kiemo vartai atsidaro? Visada laukėte kol paslaptingi kaimynai, kurių namus saugo aukštos aklinis tvoros,  atvers vartus. Užeikite, ar liksite prie vartų, bijodami užeiti į Edeną? Kaip durys bei langai, vartai reprezentuoja privačios nuosavybės savininkus.  Tai kaip jų veidas ar vizitinė kortelė. Todėl kaimynai pasistengė kuo įmantriau išpuošti savo paradinius vartus. Nors pro juos nebuvo galima įžiūrėti vidinio kiemo grožio bei paslapties, visi raižiniai ir piešiniai ant metalo, pasakojo istorijas apie ten gyvenančius žmones. Kaip keičiantis amžiams ir šeimininkams neišėjus iš savo namų, pasikeitė vartų ir tvoros tekstūrą?

Paslaptingas kaimynų dvaras, masino jau kelias kartas. Kaip tie patys kiemo vartai galėjo neatsiverti nes kelis amžius. Vis tik per šiuos uždarus amžius jie išliko tokie pat kokybiški ir laiko visiškai nepaliesti. Dvaro savininkai dar prieš daugelį metų užsisakė šiuos vartus. Aplink nebuvo nei vieno kaimyninio namo, tarsi nuo jų dvaro prasidėjo miestelio istorija ir vedė visi keliai. Net nematydami, mes žinojome, jog paslaptingieji kaimynai suderina savo dvaro koncepcija bei giminės istoriją su užsakytais ornamentuotais vartais. Net nematydami, mes žinojome, kad jie išpildė  bendrą architektūrinį sprendimą. Jų dvaro vartai nebuvo panašūs į jokį kitą meno stilių. Jie patys diktavo kaimyninių namų tendencijas.  Kadangi jų dvaras buvo pastatytas tais laikais, kai technologijos nebuvo tokios pažangios, jų vartai automatiškai neatsidarinėjo. Galbūt todėl jie nebuvo atverti. Nebuvo kam prie šių masyvių vartų prieiti.

Vos senieji, ornamentuoti kiemo vartai atsivėrė, už jų gyvenantys dvariškiai pamatė pasaulį už savo sklypo ribų. Jie per ilgai gyveno vieni, be jokio ryšio su išorine realybe. Atėjo metas iškeisti praeitį ir istorija į ateitį, arba į automatinius vartus. Kelios, paslaptingųjų dvariškių kartos pamažu pažino naujojo, technologiškai išsivysčiusio pasaulio privalumus. Net ir masyvūs, šeimos istorijomis ornamentuoti vartai, galėjo būti optimizuoti ir automatizuoti.  Nuo šiol jie galės mėgautis savo dvaro atviru. Jų valdos bus atviros Getsbiškiems vakarėliams, nuo ryto iki vakaro.  Net jei ir nenorės įsileisti naujų svečių, dvaro šeimininkai galės juos sandariai užverti ir užrakinti. Nors ir anksčiau jų teritorija buvo gana saugi, tokie vartai bei šiuolaikiškesnė tvora, sustiprino šeimininkų savisaugos jausmą.

Šie automatizuoti kiemo vartai užsivėrė ir prasidėjo kita istorija, arba grįžimas atgal laiku. Stumdomosios technologijos mena nemechanizuota ir neautomatizuotą erą, tačiau šiuo metu jie daug populiaresni ir praktiškesni už automatinius. Jie lengvai valdomi, žiemą ant jų nesikaupia sniegas. Tokiais vartais galite užtverti ir atverti ne tik gyvenamųjų namų kiemus, bet ir pramoninius objektus. Pro šiuos vartus lengva pravažiuoti ir juos labai lengva uždaryti. Nors šiuolaikinėje visuomenėje mes ieškome mobilumo ir nuotolinio būdo užverti ir atverti duris, sugrįžimas atgal, prie rankomis stumdomų durų, ne tok ir blogas. Stumdomosios technologijos ,tai sutaupyta erdvė ir nesugaištas laikas. Jie sudaryti iš dviejų dalių. Viena dalis tai, tarpas pravažiavimui,  kita santvarinė atrama.

Sugrįžkime prie automatinių technologijų. Kai veikia automatiniai kiemo vartai? Svarbiausia detalė, tai kokybiška automatizavimo įranga. Vos išsirenkate patikimą automatinių vartų gamintoją, patikrinkite garantines vartų sąlygas. Kartais inovatyvumas nėra labai veiksmingas, todėl rinkitės laiko patikrintus sprendimus. Kainos ir kokybės santykis neturi būti drastiškas. Jei norite ilgaamžių ir patogių vartų, rinkitės tas paslaugas ir įmones, kurios nesiskelbia esančios pigiausios.

Nesvarbu ar kiemo vartai automatiniai ar stumdomi, svarbu, kad laiku galėtumėte atverti juos. Jei apsigrendėte automatizuoti vartus, prisiminkite, kad jiem įranga pritaikoma pagal ilgį ir storį. Vietoj to, kad patys atliktute matavimus, pasikliaukite specialistais. Automatizuojami gali būti ne tik nauji, bet ir seni, šeimos istorijomis ornamentuoti, vartai. Nesvarbu, kuriuos vartus pasirinksite, svarbiausia, kad pritaikysite juos prie bendro dvaro koncepcijos. Ilgą laiką vartai simbolizavo, peržengiamą ribą tarp dviejų pasaulių ir dviejų realybių. Galbūt kai kurios vartų istorijos išgavotos, bet šiame pasaulyje viskas iliuziška, net ir mus skirianti riba. Galim apistatyti ir apsitverti aukščiausiomis tvoromis ir tvirčiausiais vartais, bet išorinis pasaulis vis tiek įsiverš į mūsų  gyvenimus, net ir trumpam.