Kiliminė danga – kaip išsirinkti?

Kiliminė danga – jaukumą kurianti interjero detalė. Vis dėlto šios dangos vengiama dėl nepagrįstos baimės, kad ją sunku prižiūrėti, o danga vizualiai mažina kambarį. Iš tikrųjų svarbiausia išsirinkti tinkamą kiliminę dangą, pritaikytą jūsų patalpoms, pomėgiams, tada ir kiliminė danga bus jauki ir ilgaamžė.

Dangos rūšis

Pirmiausia renkantis kiliminę dangą reikia atkreipti dėmesį į jos rūšį: kiliminės dangos būna sintetinio, natūralaus ir mišraus pluošto. Natūralus pluoštas (kokoso plaušo, džiuto, sizalio, vilnos) suteikia jaukumo, subtilumo įspūdį, tačiau reikalauja tinkamos priežiūros: natūrali kiliminė danga kurį laiką gali veltis, dėl to ją teks dažniau valyti dulkių siurbliu. Ši danga netinkama drėgnoms patalpoms – pluoštas sugeria ir išlaiko drėgmę, todėl gali kauptis pelėsis, atsirasti blogas kvapas. Sintetinė danga yra atsparesnė dėmėms, drėgmei, spaudimui, sąlyčiui su chemija, sugeria kvapus bei izoliuoja garsą. Šios dangos asortimentas yra daug įvairesnis: lengvai pritaikomas tiek vaikų kambariui, tiek biuro patalpoms. Jei sintetinis pluoštas nesuteikia taip trokštamo natūralumo įspūdžio, tačiau norisi lengvai prižiūrimos kiliminės dangos, rinkitės mišraus pluošto dangą, kurios savybės ir patvarumas bus artimas sintetiniam pluoštui, tačiau išliks natūralumo jausmas.

Patalpų naudojimas, veikla

Nuo šių faktorių priklausys ne tik kiliminės dangos pluošto pasirinkimas, bet ir storis, spalva: pavyzdžiui, biuro koridoriams tinkamesnė trumpa kiliminė danga, žemesnėmis kilpomis, atsparesnė purvui ir spaudimui. Tokiose patalpose vengtinos pastelinės spalvos: geriausia rinktis tamsesnes, švelniai margas;

Baldų kaita, spalviniai kambario sprendimai

Kiliminės dangos pakeitimas yra brangesnis nei sienų perdažymas, todėl vertėtų apsvarstyti, ar keičiant interjerą būtina atnaujinti ir kiliminę dangą. Pasirinkus neutralias, natūralias spalvas net ir keičiant kambario stilių bus išvengiama neskoningų ir akį rėžiančių sprendimų;

Kilimo storis

Dažnai norintys įsigyti kiliminę dangą mano, jog storesnė danga yra patvaresnė ir ilgaamžiškesnė, tačiau ši nuomonė yra klaidinga: net ir plonas kilimas, išaustas iš patvarių medžiagų, savo tvirtumu gali ženkliai lenkti storesnę dangą.

 Taip pat svarbu išvengti vienos esminės klaidos: pirmiausia patartina įrengti kiliminę dangą, o tik tada pagal ją derinti interjerą ir spalvinius dizaino sprendimus. Kiliminė danga turi būti tiesiama ant tinkamo, jau paruošto pagrindo – jis neprivalo būti visiškai lygus, tačiau dangos negalima tiesti ant nudėvėto linoleumo, nelygių plytelių, nes kilimas atrodys neestetiškai. Neužmirškite, kad ir kokią kokybišką dangą įsirengsite, ji vis tiek reikalaus priežiūros.