Kokį stalą išsirinkti virtuvei?

Virtuvė yra viena svarbiausių namų erdvių, kadangi joje praleidžiame daug laiko, jeigu mėgstame gaminti. Vienuose namuose virtuvė yra įrengta kartu su valgomuoju, kitur valgomasis būna įrengtas atskirai. Straipsnyje norėtume aptarti, kaip virtuviniai stalai turėtų būti renkami tiek didelei erdvei, tiek mažam virtuvės kambariui.

 

Didelis virtuvės kambarys

 

Didelė laisvė vyrauja dideliame virtuvės kambaryje – čia galima statyti bet kokius baldus. Galite rinktis iš masyvaus ąžuolo, ar kitų masyvių medienų, raižytus įvairiais raštais ir puoštus didelėmis dekoracijomis. Taip pat šiame kambaryje galite statyti ir tokias pat dideles kėdes ar kitus didelius baldus – sekcijas, vitrinas ir komodas.

 

Taip pat nepergalvokite ir virtuvinių baldų dydžio – kuomet svetainė didelė, virtuvinius baldus atitinkamai galite irgi rinktis iš sunkių, šaltų ir storų statybinių medžiagų. Virtuviniai stalai taip pat gali būti dideli, ypatingai, jei turite didelę šeimą.

 

Mažas virtuvės kambarys

 

Jeigu turite mažą virtuvės kambarį, tuomet jau reikia apsvarstyti kitas opcijas ir rinktis baldus atsakingiau. Mažas virtuvės kambarys reikalauja ypatingo dėmesio: funkciniai baldai gali daug padėti. Pavyzdžiui, kalbant apie valgomąjį stalą, reiktų apsvarstyti galimybę nusipirkti transformuojamą stalą.

 

Transformuojami baldai netgi labai gali sutaupyti vietą – vienu metu jie gali būti maži staliukai, kur padėsite tik kavos puodelį ir vazoną, o kitu atveju, išskleidę stalą, jau turėsite didelį šeimyninį valgomąjį stalą. O kėdes rinkitės taip pat atsižvelgdami į medžiagas: rinkitės iš nemasyvių, gležnesnių ir lengvų medžiagų pagamintas kėdes.

 

Virtuvinis komplektas, kaip ir virtuviniai stalai, turėtų būti renkami pagal funkcionalumą. Rinkitės tokius virtuvinius baldus, kurie turi daug stalčių, lentynėlių ir kitų erdvių, kuriose galėsite sutalpinti bet kokią virtuvinę įrangą ar techniką.

 

Nesvarbu, koks jūsų virtuvės dydis, svarbu tik tai, kokius baldus šiame kambaryje renkatės statyti. Atitinkami kambario interjero akcentai gali tiek sumažinti, tiek padidinti erdvę, todėl labai svarbu pasirinkti teisingai. Stalas: pagrindinis virtuvės aksesuaras, todėl pasirinkti jį yra didelė užduotis.