KOKS ČIUŽINYS GERIAUSIAS SKAUDANČIAI NUGARAI?

Vis daugiau žmonių skundžiasi nugaros skausmu, kuris dažnai neleidžia tinkamai išsimiegoti naktimis. Tačiau ne kiekvienas iš jų žino, kad tinkamai pasirinkti čiužiniai jiems galėtų sumažinti šį skausmą. Nėra vieno čiužinio tipo, kuris tiktų visiems žmonėms, kenčiantiems nuo nugaros skausmo. Tačiau nesvarbu, ar nugaros skausmas būtų sukeltas  traumos, fiziškai sunkaus darbo, streso, ar ilgų sėdimo darbo valandų, renkantis čiužinį svarbu atkreipti dėmesį į žemiau išvardytus pagrindinius veiksnius.

 

Čiužinio tvirtumas

 

  • Visuomenėje susiformavęs mitas, kad miegoti ant kieto čiužinio yra sveikiausia Jūsų nugarai. Deja, tačiau tai nėra tiesa. Žinoma, kad kiekvienas žmogus turintis problemų su nugaros skausmu, turėtų rinktis čiužinį individualiai. Atlikti tyrimai rodo, kad miegant ant per kieto čiužinio į jo paviršių remiasi tik pečių ir dubens sritys, o stuburas būna išlenktas žemyn, todėl susidaro labai nenatūrali S formos kreivė. Kieti čiužiniai sąlygoja, kad taip miegant gali pradėti skaudėti visas kūnas, dažnai keičiama miegojimo poza, pats miegas tampa neramesnis, nes raumenys negali visiškai atsipalaiduoti.

 

  • Minkšto čiužinio pasirinkimas taip pat nėra tinkami Jūsų nugarai. Čia svarbu paminėti vadinamą „hamako efektą“, kuris gali pailiustruoti netinkamą žmogaus stuburo padėtį miegant ant minkšto čiužinio.

 

  • Dauguma tyrėjų rekomenduoja rinktis vidutinio kietumo čiužinius. Išbandant čiužinį svarbu atkreipti dėmesį į stuburo padėtį, kuri ilsintis turėtų būti tiesi, o pats čiužinys turi prisitaikyti prie natūralių žmogaus kūno formų.

 

Medžiagos, iš kurių pagamintas čiužinys

 

  • Spyruokliniai čiužiniai nėra pats geriausias pasirinkimas, jei skundžiatės nugaros skausmais. Laikui bėgant toks čiužinys keičia savo formą, be to jis neretai skleidžia triukšmą.

 

  • Poliuretano putų čiužinys yra kur kas geresnis pasirinkimas. Tokio tipo čiužinys paprastai būna kokybiški ir suteikia tinkamą atramą Jūsų nugarai. Tačiau poliuretano putos yra linkusios išlaikyti kūno šilumą, todėl miegas ant tokio čiužinio, ypač karštuoju metų laiku, nebus komfortiškas.

 

  • Latekso čiužinys yra gaminamas iš natūraliai elastingos latekso gumos. Jis yra patogus, lengvai prisitaikantis prie Jūsų kūno linijų, stuburui suteikiantis tinkamą atramą.

 

Išsirinktas patogus čiužinys neabejotinai lems Jūsų kokybiškesnį poilsį ir malonaus miego valandas.