Maža, bet svarbi interjero detalė

Turbūt nėra geresnio jausmo nei po sunkios dienos kristi į patogų krėslą, ištiesti kojas ir atsipūsti. Foteliai – tai išskirtinė namų detalė, kuri gali būti ir labai modernus dizaino papildymas, ir itin praktiškas baldas geram laisvalaikiui. Tinkamai pasirinkus spalvas, formas ir tekstūras galima įgyvendinti norimus namų dizaino pokyčius.

Į kokias medžiagas reiktų atkreipti dėmesį?

Metalas, oda ir mediena – vienos elegantiškiausių medžiagų, kurios sukurs rafinuotą namų interjero vaizdą. Jos sudaro tvirtumo, patvarumo ir natūralumo įspūdį. Tiems, kurie niekaip negali apsispręsti, kokį fotelį rinktis, gali patikti odiniai foteliai, kurie išsiskiria savo patogumu ir nuo laiko nepriklausomu grožiu.

Odiniai foteliai yra ypatingi tuo, kad jis niekada neišeina iš mados ir puikiai atrodo visuose interjeruose. Taip pat tokie foteliai išsiskiria savo ilgaamžiškumo, tai yra – oda gražiai sensta ir joje atsirandančios laiko žymės tokį fotelį tik papuošia.

Renkantis medžiagą svarbu įvertinti savo gyvenimo būdą, foteliai, kurie tinka viengungio būstui, nebūtinai tiks šeimai su mažais vaikais ir t.t. Pavyzdžiui, toks prabangiai atrodantis audinys kaip aksomas atrodo itin stilingai, bet namuose su augintiniais tai nėra ypač praktiškas pasirinkimas.

Derinkite spalvas

Tradicinės elegancijos gerbėjai paprastai teikia pirmenybę neutralių atspalvių foteliams. Amžinai madingas baltos ar juodos spalvos krėslas dera iš esmės bet kokio stiliaus namuose – ir vienas baltos spalvos baldas gali vizualiai praplėsti erdvę, sukurti šviesesnės patalpos įspūdį, o juodos spalvos fotelis sukurs šiek tiek jaukesnę, raminančią erdvę. Šios spalvos visada išliks madingos, tačiau tiems, kurie nori išskirtinumo namuose rekomenduojama atsižvelgti į spalvas, kurios dominuoja einančių metų interjere.

Atsižvelkite į kambario dydį

Įvertinkite kambario dydį ir kitus jame jau esančius baldus. Fotelis kambaryje turi atrodyti harmoningai, jis neturėtų būti per didelis ir blokuoti praėjimus ir matomumą. Nedideliame kambaryje, norint sukurti erdvumo ir lengvumo įspūdį, patariama rinktis lengvai atrodančius fotelius, pavyzdžiui su lengva, plona metaline konstrukcija ant aukštesnių kojelių, tokie foteliai neblokuoja matomumo, atrodo lengvai ir stilingai.

Foteliau – be galo lengvai pritaikoma papildoma interjero detalė.  Formuojant erdvę svarbu atsižvelgti į tai, kaip joje tiks ir ar dažnai bus naudojami. Pasirinkite populiarias spalvas, medžiagas ir namuose turėsite neblėstanti jaukumo jausmą.