Mitai apie širmas: ar tikite jais?

Kai atsiranda poreikis pakeisti langus naujais, dažnai kyla įvairių dilemų. Tenka apgalvoti ne tik poreikius ar norus, bet ir tiesiog kiekvieną langų uždangos galimybę. Retai kada naujus langus norime uždengti senomis priemonėmis – jei jau atsinaujinti, tai iš pagrindų, tiesa? Tačiau tokie sprendimai kaip širmos susilaukia nepelnytų mitų. Apie juos plačiau – šiame įraše.

 

Jos yra nepraktiškos

 

Kai kurie yra įsitikinę, kad širmų neapsimoka pirkti, nes jos tiesiog nėra naudingos. Teigiama, jog jos tik užima vietą, tačiau neapsaugo nuo saulės spindulių. Tai yra visiška netiesa. Šiuolaikinės uždangos gaminamos taip, kad užimtų kuo mažiau vietos. Be to, gamybai naudojamos ypač efektyvios medžiagos, kurios tiesiog užblokuoja visus spindulius, jei tik to nori savininkai.

 

Jos sunkiai derinamos

 

Manoma, kad tokia langų uždanga yra tinkama tik minimalistiniame, o dar geriau – rytų įkvėptame interjere. Bijoma, kad kitokioje aplinkoje jos tiesiog atrodys kaip svetimkūnis. Tačiau tai irgi nėra tiesa. Esmė ta, kad širmos yra be galo universalios dizaino atžvilgiu. Pavyzdžiui, jas gali sudaryti ir kelios, ir net 10 juostų. Be to, tų juostų audinys gali sutapti arba visiškai skirtis. Dėl to jas paprasta derinti prie įvairių interjero elementų.

 

Nereikėtų pamiršti ir to, kad gyvename 21 amžiuje. Šiandien interjero taisyklės apsitrynusios, čia kaip tik vertinami unikalūs, individualūs sprendimai. Deja, kai kurie tiesiog bijo naujovių, tad jiems net puiki, funkcionali širma atrodo baugi.

 

Jos brangios

 

Taip, širma iš tiesų gali būti brangi. Tai ypač aktualu, kai nežinoma, ko norima. Tačiau tinkamai įvertinus visus poreikius galima pasirinkti be galo naudingą priemonę, kuri veiks ir kaip langų uždanga, ir kaip baldas, ir kaip interjero detalė. Tai – didelė nauda ir proga sutaupyti nemažai pinigų.

 

Kartais gali atrodyti, kad širmos yra atgyvenos. Tačiau taip mano tie, kurie tiesiog nėra matę jų dabartinių variantų. Šiandien tokios langų uždangos yra be galo žavios, savitos, patogios. Jas netgi galima valdyti balsu! Tad nedera tikėti nepagrįsta informacija – geriau įsitikinti patiems.