Namų vėdinimas – ne mažiau svarbu nei jų grožis

Planuojate kraustytis į naujus namus? Neabejojame, kad tikrai turite ką nuveikti. Tačiau neretai pamirštami, atrodytų, esminiai dalykai. Pavyzdžiui, vėdinimas. Esmė ta, kad nuo vėdinimo tiesiogiai priklauso viskas: tiek namų estetika, tiek jaukumas, komfortas. Dėl to šio dalyko tikrai nereikėtų pamiršti.

 

Kas gresia blogai vėdinant namus?

 

Rekuperacija – procesas, kurio metu prastos kokybės oras ištraukiamas iš patalpų ir pakeičiamas nauju, šviežiu, gautu iš lauko. Jei nei rekuperacijos, nei kitokio vėdinimo būdo namuose nėra, kenčia tiek pačios patalpos, tiek jų gyventojai. Pavyzdžiui, nevėdinant:

 

  • Ima skaudėti galvą, kamuoja nuovargio jausmas, silpnumas, tad krinta produktyvumuo, pasitenkinimo gyvenimo kokybe lygmuo;
  • Kyla pelėsio grėsmė. Jis gali neigiamai paveikti tiek sienas, tiek baldus, tiek ir mūsų sveikatą;
  • Prastai auga augalai, kenčia augintinių sveikata.

 

Nevėdinant patalpų arba darant tai neefektyviai padidėja drėgmės lygis. Be to, mums tiesiog ima trūkti deguonies. Tad verčiau tokiu dalyku nerizikuoti.

 

Ar neužtenka lango?

 

Atrodytų, juk seniausia priemonė vėdinimui yra langai. Kam ta rekuperacija, jei galima tiesiog įsileisti oro per langus? Atsakymas paprastas: langų neužtenka. Iš tiesų tam, kad šis būdas būtų efektyvus, reikėtų langus laikyti atdarus kone nuolat.

 

Įsivaizduokime periodą, kai nėra šildymo arba tiesiog žiemą. Kiek labai norisi atverti langus ir juos laikyti atdarus? Ko gero, retas kuris ištveria ilgiau nei 10 minučių. Tačiau tokiam laikui reikėtų langus atidarinėti kone kas valandą.

 

Kaip rinktis?

 

Jei nenorite tokių nepatogumų, reikalingas techninis sprendimas. Specialios sistemos yra veiksmingos ir patikimos. Jei skirsite atrankai dėmesio, jų užteks ilgiems dešimtmečiams. Taigi, pasirūpinti komfortu tikrai nėra sunku.

 

Pasirinkti sistemą taip pat nesunku. Galima tiesiog kreiptis į specialistus. Arba galima patiems įvertinti patalpų plotą, planą, pagalvoti, kokio galingumo įrenginių reikėtų. Tik nepamirškite, kad rekuperacija turi būti kokybiška, įrengta taip, kad pasiektų visus kambarius – nuo vonios iki miegamojo.

 

Įvertinus tokius aspektus tereikia sumontuoti įrangą. Tai gali atlikti ir specialistai. Luktelti tikrai verta – juk tuomet naujieji namai bus ir gražūs, ir jaukūs.