Pasyvūs langai

Kodėl pasyvūs langai taip domina šiuolaikinius architektus ir inžinierius? Aplinkosauginiai ir energijos taupymo klausimai, tampa bene vieni iš svarbiausių politinių-ekologinių iššūkių. Šiuolaikiško-pasyvaus namo statybininkai vadovaujasi reglamentais, susitarimais ir  svarbiais techniniais kriterijai.Nors pasyvūs sprendimai ilgą laiką simbolizavo tam tikrą apatiją ir nenorą judėti į priekį, šiuolaikinėje architektūroje, tas pats terminas reiškia taupumą ir bandymą efektyviai išnaudoti namų energiją. Vis tik, tą pačią informaciją apie namų pasyvumą ir jo privalumus galime perskaityti daugybę kartų, bet taip ir nepajusime kaip gera gyventi palankiame mikroklimate. Pradėkime tą pačią istoriją iš naujo. Kokie žmonės gyvena pasyviuose namuose?

Susipažinkite su Tenenbaumų šeima, kurie visą savo energiją skiria savirealizacijai. Kiekvienas šeimos narys yra savo srities specialistas, tačiau aplinkinius domina, ne jų talentai, tačiau įstabiais vitražais išpuošti pasyvūs langai. Ryškios linijos, grafiški piešiniai ir art Novo spalvos. Visi praeiviai stebėdavosi rudeniškomis jų namų ir aprangos spalvomis. Tenenbaumų šeima nebuvo panaši į aplinkinius, jų atžalos užaugo ir subrendo per anksti. Jaunieji talentai tobulino sau įgūdžius šiose palankiose mikroklimatinėse sąlygose. Kuo mažiau išeikvoti energiją, būti pasyviniais vartotojais, bet aktyvesniais kūrėjais. Nepaskinat išorinio Tenanbaumų namų puošnumo, jie gyveno gana asketiškai ir stengėsi efektyviai išnaudoti kiekvieną akimirką. Kai aplinkiniai vis dar gyveno eikvodami gamtos išteklius, Tenenbaumai mąstė „žaliai“.

Pasyvūs langai buvo tik nedidelė, bet labai svarbi, jų pasyvių namų detalė. Būtent kokybiški,praktiški ir savotiškai puošnūs langai, užtikrino Tenenbaumų namų komfortą. Kodėl jie pasirinko gyvenimą pasyviuose namuose? Visų pirma jie suvokė, kad negatyvus požiūris į pasyvių namų sprendimus, yra išprovokuotas savotiškai susiformavusių mitų. Norėdami sugriauti tuos mitus, kuriais ilgą laiką tikėjo jų kaimynai, Tenenbaumai pasiryžo kardinaliems namų pokyčiams. Nugriovę senuosius, jie visiškai pasitikėjo ekspertų pasakymais, jog pasyvūs namai yra ateitis. Tenenbaumai taip pat norėjo būti ateities dalimi.Juk pasyvumas, tai mažesnės šiluminės sąnaudos. Ilgą laiką Tenenbaumų šeima ir skundėsi dideliais šiluminiais kaštais. Todėl norėdami sutelkti visą dėmesį į savo talentus, jie pasirinko pasyvesnį buitinį gyvenimą.

Naujas Tenenbaumų pasyvus namas izoliuotas pasyviais langais, pareikalavo labai mažo šiluminės energijos kiekio. Žinoma jiems teko investuoti kiek daugiau į šiuos pasyvius sprendimus, tačiau rezultatas buvo kur kas komfortiškesnis, o sąskaitos už šildymą kur kas mažesnės.Vis tik kokius pasyvių namų mitus bandė sugriaut Tenenbaumų šeima? Dauguma priešiškai prieš pasyvių namų idėjas nusiteikusių, galvoja, jog šiuose namuose langai negali būti atidarinėjami. Jei kada nors praeisite pro Tenenbaumų namus, pastebėsite, kad jų namų langai beveik visada atviri.Žinoma, pasyvūs namai pasižymi puikia automatine ventiliacija, todėl visados langų atidarinėti neprivaloma. Todėl atviri viražiniai Tenenbaumų langai griauna vieną iš pasyvumo mitų.

Mitas, jog pasyvūs namai yra nešildomi. Tenenbaumų namai visada šilti, tačiau jiem reikia mažiau šiluminės energijos nei įprastiems ir netaupiems namas. Tenenbaumų namuose vandens, šildymo ir ventiliacijos sistemos veikia tarpusavyje. Pasyvūs sprendimai atitinka visus ateities energijos efektyvumo standartus. Tenenbaumų namai pasižymi didesniu termoizoliacijos sluoksniu, arba storesnėmis sienomis, stogu bei ypatingai sandariais langais. Rekuperacinė vėdinimo sistema ir pasyvūs langai , tai tik keltas mitus griaunančių pasyvių namų privalumų. Šios izoliacinės Tenenbaumų namų sistemos padeda palaikyti komfortinę temperatūrą.

Vienas iš ryškiausių pasyvių namų mitų, tai manymas, jog jie yra visiškai neišvaizdūs. Nors architektai galėjo pritaikyti ir šabloniškus sprendimus, tačiau kaip atrodė galutinis Tenenbaumų namas, priklausė ir nuo jų poreikio ir skonio. Meniški pasyvūs langai, išskirtinės stogo konstrukcijos ir medžiagos, padėjo Tenenbaumams susikurti unikalų ir išskirtinį būstą. Todėl norėdami sugriauti visu įmanomus pasyvių namų mitus, užsukite į netradicinius Tenenbaumų šeimos namus, kur tokios dailios užuolaidos ir blizga švarūs parketai.