Pradėkite galvoti apie terasos įrengimą dar neatėjus sezonui

Vasaros vakarai jaukioje kiemo ar balkono terasoje skamba fantastiškai, o ypač kai už lango krenta baltos snaigės. Atrodo, kad galvoti apie terasos dizainą dabar visiškai ne laikas, juk reikėtų puošti eglutę ir pakuoti kalėdines dovanas, o ne svarstyti, kokios markizės tiktų pridengti šią smagią lauko erdvę. Visgi jei namuose dar neturite įsirengę terasos, kurti planus ir projektus dabar pats laikas, nes atėjus pavasariui planams gali nebūti laiko, tada jau reikės veikti.

Terasa gali būti ir kieme, ir balkone

Žydintys augalai, patogūs ir jaukūs lauko baldai, kiemo ar miesto panorama – visa tai gali terasa. Jei gyvenate miesto daugiabutyje ir neturite savo kiemo, terasą lengvai galima įrengti ir balkone, aišku ši bus mažesnė, tačiau savo funkciją tikrai atliks. Ypač jeigu vietoj mūrinių turėklų balkoną įstiklinsite. Atsineškite porą patogių sodo kėdžių, įsigykite nediduką staliuką, į kampą pastatykite vieną kitą vazoninę gėlę, o virš galvos pakabinkite lempučių. Jei balkonas įstiklintas ir apšildytas, šioje terasoje laiką leisti smagu bus ir šaltuoju sezonu.

Įprastą ir neįstiklintą balkoną taip pat galima paversti smagia terasa, virš galvos įtaisant specialias balkonines markizes, turėklus papuošiant vazoninėmis gėlėmis. Aišku, tai jau daryti reikėtų atėjus šiltajam sezonui, tačiau planuoti niekada nėra per anksti.

Jei gyvenate nuosavame name, kuris taip pat turi nors ir nediduką kiemo erdvę, įsirengti terasą tiesiog privalu. Šiuo atveju reikalingos bus ir markizės, ir medinė platforma. Dėl šios priežasties pradėti kurti terasos planus rekomenduojama jau dabar – kokio dydžio bus terasa, kiek reikės medienos, kokios spalvos bus terasa, ar reikalingi turėklai ir panašiai. Markizes pasirinkti bus turbūt lengviausia, jas pardavinėja bene kiekvienas didesnis langų uždangų salonas, vienas jų – „Domus Lumina“. Be to, markizių pagalba terasą apsaugosite ir nuo saulės spindulių, ir nuo lietaus.

Venkite rinktis milžiniškus saulės skėčius – jie atrodo neskoningai, be to, juos lengvai gali sulaužyti vėjas, išskyrus tuos atvejus, tai renkatės specialius, sutvirtinamus skėčius, kurių pagrindas gaminamas iš metalo, o viršus iš specialaus audinio.

Jei norite įsirengti namuose jaukią ir smagią terasą, planuokite darbus ir reikalingų priemonių sąrašą iš anksto. Atsižvelkite, kokios markizės populiariausios, konsultuokitės su salonų konsultantais. Tarp kitko, „Domus Lumina“ salonuose galite rasti ne tik malonų aptarnavimą, bet ir pasirinkti daugiau naudingos informacijos apie terasos įrengimą. Tegul atėjusios vasaros ir pavasario vakarai bus jaukūs ir smagūs.