Senų langų keitimais naujais plastikiniais langais

Vilnius mūsų sostinė ir šis miestas turi būti pats gražiausias, bet ar puošia sostinę seni sovietiniai namai, kurių šildymo kainos yra labai didelės. Šių namų langai Vilniuje dažniausiai yra kiauri ir seni, jie išleidžia didelį kiekį šilumos į orą, o už tai moka daugiabučių namų gyventojai. Ir taip sunkiai išgyvenantys miestiečiai nesugeba įsigyti ir pasikeisti senų langų naujais plastikiniais ar mediniais langai, kurie sulaiko buto šilumą viduje ir neleidžia patekti šaltam orui į kambarius. Didelė gyventojų dalis teigia, kad pakeitus senus langus ir užlopius skyles, kurias paliko to meto statybininkai aplink juos, sąskaitos už šildymą sumažėjo ženkliai.

Žinoma, pasikeitus langus, Jūsų butas netaps pačiu šilčiausiu, nes yra gana daug veiksnių kurie taip pat ženkliai prisideda prie šilumos Jūsų namuose ir tuos veiksnius reikia padaryti teigiamais. Vienas iš tų veiksnių yra radiatoriai, į kuriuos ateina karštas vanduo ir taip kaitindamas juos šildo gyvenamąją patalpą. Sovietiniuose butuose buvo montuojami stori ir labai sunkūs radiatoriai, kurie ilgai kaista ir taip pat labai lengvai pasiduoda korozijai, kuri užkemša vamzdžius taip sudarydama daug problemų gyventojams. Šiais laikais radiatoriai gaminami kur kas lengvesni už savo pirmtakus, jie kur kas greičiau įkaista ir skleidžia šilumą, o tai reiškia, kad sunaudoja mažiau energijos, kuri kainuoja. Tikriausiai vien dėl šių priežasčių daugelyje renovuotų ar naujai statomų daugiabučių ir nuosavų namų montuojami radiatoriai ir langai Vilniuje yra kokybiški ir atitinka naujausius standartus. Tęsiant apie šilumą įtakojančius veiksnius, galima pridurti ir medžiagas naudojamas, namo sienoms apšildyti, tai labai svarbu norint, turėti šiltus namus, kurių nereikėtų pastoviai šildyti ir leisti pinigų ant brangiai kainuojančio kuro. Prieš kelis dešimtmečius buvo manoma, kad kuo storesnė siena, tuo geriau ji sulaiko šilumą, todėl galima pastebėti, kad visų senesnių pastatų sienos tikrai yra labai storos ir sudarytos daugelio sluoksnių, kuriuos sudarė tais laikais populiariausios ir didžiausią šiluminę varžą turinčios medžiagos.

Dabar viskas yra visai kitaip, sienų nereikia daryti tokių storų, o tai jau sutaupo lėšų, kurias galima skirti kitur. Sienos daromos iš medžiagų kurios yra naudojamos ir kaip apšiltinimo ir kaip namo apdailos dalis. Šios medžiagos pasižymi lengvumu, ilgaamžiškumu ir ypatingai didele šilumine varža, kuri yra ko gero svarbiausias rodiklis renkantis statybines medžiagas. Kadangi mes negyvename šiltuose kraštuose, kur namai gali būti statomi iš lentelių ir stogo dangos, kuri tik sulaikytų vėją ir lietų, mums reikia visada gerai apgalvoti visus veiksnius, kurie nors kiek įtakoja šilumos išlaikymą gyvenamojoje patalpoje. Seni langai Vilniuje esančiuose daugiabučiuose ir privačiuose namuose yra sparčiai keičiami, gyventojai supranta, kad investavus į geresnius langus, galima sutaupyti nemažai lėšų.